Spółka

Piknik rodzinny

W dniu 13 czerwca 2014 roku odbył się coroczny piknik rodzinny dla zorganizowany przez Grupę Azoty „KOLTAR” Sp. z o.o. dla swoich pracowników i ich rodzin. Piknik jak zawsze zainaugurowany został meczem piłkarskim pomiędzy drużyną Wschodu, złożoną z pracowników Pionu Przewozów i Eksploatacji oraz Zachodu, której trzon stanowili pracownicy Pionu Remontów i Wyładunków. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie o godzinie 1600 jednak nowością było miejsca rozegrania meczu gdyż w tym roku został on rozegrany na Stadionie Miejskim w Tarnowie czyli popularnym „Jaskółczym Gnieździe”.

Mecz rozpoczęty został symbolicznym pierwszym podaniem wykonanym przez Artura Wiejaczkę. Od pierwszych minut spotkanie stało na wysokim poziomie sportowym, gdyż skazani na pożarcie zawodnicy Wschodu dzielnie stawiali opór przeciwnikowi niejednokrotnie stwarzając zagrożenie na polu karnym rywala. Taka sytuacja utrzymywała się do 15 minuty, kiedy to wyraźną przewagę stworzyli zawodnicy Zachodu, w efekcie czego Krzysztof Palej otworzył wynik strzelając pierwszą w tym spotkaniu bramkę. Taka sytuacja utrzymywała się do połowy, która zaowocowała w sumie 3 golami dla Zachodu natomiast Wschód zdołał odpowiedzieć tylko jednym celnym trafieniem Grzegorza Zachary.

Pomimo intensywnych i burzliwych narad podczas przerwy obraz gry po zamianie stron nie uległ znacznym modyfikacjom. W efekcie czego kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami dalszych dwóch bramek ze strony Zachodu. Przy stanie 5-1 doszło do zmiany na pozycji bramkarza w drużynie Wschodu - dotychczasowy bramkarz - Maciej Kukuś wszedł do gry, a na jego miejsce pomiędzy słupkami stanął Bogdan Kot. Zmiana ta zaowocowała ożywieniem i wyrównaniem gry, dzięki czemu drużyna Wschodu wypracowywała sobie groźne sytuacje strzeleckie, które przyniosły wymierne efekty w postaci 2 bramek. Jak się później okazało było to jednak wszystko na co było stać tę drużynę, która pod koniec spotkania zupełnie opadła z sił tracąc w końcówce jeszcze 3 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny Zachodu w stosunku 8-3.

Tym sposobem, drużyna Zachodu podtrzymała zwycięską passę potwierdzając swoją dominację.

W drużynie Zachodu zagrali:

Bysiek Janusz, Ciuruś Andrzej, Drożdż Sebastian, Górak Adam, Kseń Andrzej (2 bramki), Kwarciński Piotr, Marta Michał (1 bramka), Mikrut Wiesław, Palej Krzysztof (4 bramki), Płanik Wojciech, Pochroń Mateusz, Podlasek Tomasz, Sikora Czesław, Sitko Kazimierz, Skóra Marek,Ścióbski Jerzy (1 bramka), Wiejaczka Artur, Żaba Tomasz.

W drużynie Wschodu zagrali:

Chłoń Piotr (1 bramka), Dąbroś Jan, Gancarz Tadeusz (1 bramka), Grajdura Robert, Janas Jacek, Kalita Bogdan, Kania Rafał, Kot Bogdan, Kukuś Maciej, Nosek Krzysztof, Ptaśnik Piotr, Skóra Krzysztof, Zachara Grzegorz (1 bramka).

Po zakończeniu meczu zawodnicy oraz zebrani pracownicy wraz ze swoimi rodzinami udali do grillowej chaty znajdującej się na terenie Mościckiego Stadionu, gdzie Prezes Piotr Golemo uroczyście wręczył puchary i statuetki dla kapitanów i wyróżniających się zawodników obu drużyn. Później wszyscy rozkoszując się grilowymi przysmakami oddali się żywiołowym dyskusjom na temat meczu oraz wydarzeń, które miały miejsce od ostatniego spotkania w 2013 roku. Nie zabrakło również tańców w rytm muzyki.